Informace Policie - vánoce

„Na co si dávat pozor před Vánocemi“

Obvodní oddělení policie ČR Sadská  informuje

Vánoční čas sebou bohužel nepřináší jen pohodu a dárky pod stromeček, ale i smutek z nečekaných situací, kterým se dá vhodnou prevencí předejít. Právě vánočního shonu často využívají obratní lapkové, kteří si v přeplněných obchodech vyhlédnou svou oběť, která je zaujata výběrem vhodného dárku pro své blízké a nevěnuje tak pozornost svému okolí.  V nestřeženém okamžiku ji obratný chmaták vytáhne peněženku z nákupní tašky, kterou má odloženou v nákupním vozíku. Během chvilky ji tak připraví o našetřené úspory na Vánoce. Peněženku si vždy ponechejte u sebe na bezpečném místě, nikdy ne však v odložené kabelce, v zadní kapse kalhot či v kapse kabátu.    

O svátcích nejsou přeplněny jen nákupní centra, ale také jejich přilehlá parkoviště. Tato skutečnost láká zlodějíčky, kteří se vloupávají do motorových vozidel, protože tam nezodpovědní majitelé často zanechávají cenné věci. Auto není trezor, proto radíme nenechávat na sedadlech a odkládacích plochách vozidla žádné věci, zejména kabelky, kufříky, písemnosti, mobilní telefony, fotoaparáty, notebooky, peněženky nebo osobní doklady. Ve vozidle nenechávat ani oblečení. I bezcenná věc neunikne pozornosti zloděje. Rovněž neukládat věci do zavazadlového prostoru vozidla v místech, kde je větší pohyb lidí. Nikdy nevíte, kdo se zrovna na Vás dívá. Panel či odnímatelné radio nikdy ve vozidle nenechávat! Autorádio bývá pro lapky velké lákadlo. Naše lhostejnost zlodějům nahrává, a proto si všímejte podezřelých osob na parkovištích.       

Obvodní oddělení policie České republiky v Sadské přeje všem krásné a klidné Vánoce. Na silnicích si počínejte bezpečně, za volant usedejte bez alkoholu a na Silvestra při manipulaci se zábavnou pyrotechnikou dbejte pokynů prodejce. Nezapomeňte i na své zvířecí miláčky, kterým vadí hluk od ohňostroje.